Amerykański gigant ubezpieczeniowy z 28,6 miliardami dolarów dochodu kupuje warty 100 milionów dolarów bitcoin

Massachusetts Mutual Life Insurance Company – 169-letnia firma ubezpieczeniowa, która wygenerowała 28,6 miliardów dolarów przychodów w 2019 roku, kupiła 100 milionów dolarów bitcoinów ze swojego ogólnego rachunku inwestycyjnego, Wall Street Journal podał 11 grudnia.

MassMutual Bitcoin Endorsement

Zatwierdzając Bitcoin Millionaire, MassMutual dołącza do innych spółek publicznych, w tym MicroStrategy i Square, którzy zainwestowali znaczną ilość pieniędzy w aktywa cyfrowe.

Firma ubezpieczeniowa zainwestowała tylko 100 milionów dolarów z 239 miliardów dolarów, które ma na swoim ogólnym rachunku inwestycyjnym. Może to być nieznaczna kwota, ale pokazuje, że Bitcoin dojrzewa i jest bezpieczny. Jest to odejście od wcześniejszych interpretacji, w których Bitcoin był postrzegany jako narzędzie do prania pieniędzy.

Wyjaśniając swoją decyzję, firma ubezpieczeniowa stwierdziła, że ​​jest to część szerokiej strategii dywersyfikacji i wykorzystania nowych możliwości.

Zakup ułatwiła im NYDIG, nowojorska firma zarządzająca funduszami, zarządzająca około 2,3 miliarda dolarów bitcoinami i innymi asortymentami kryptowalut.

MassMutual zainwestował również 5 milionów dolarów w zarządzającego funduszem za pakiet mniejszościowy. Nie wymieniając żadnych nazwisk, dyrektor generalny NYDIG powiedział również, że inne firmy ubezpieczeniowe kupują Bitcoin ze swoich kont ogólnych.

Największa pieczęć aprobaty

Prezes River Financial – Alexander Leishman, zabrał się do Twittera mówiąc wpis giganta ubezpieczeniowego jest „największą jak dotąd pieczęcią aprobaty”.

Przytacza konserwatywny charakter firm ubezpieczeniowych i to, jak bardzo kalkulują, inwestując w nieznane wody, takie jak aktywa cyfrowe.

W porównaniu z tradycyjnymi aktywami, takimi jak obligacje lub akcje, Bitcoin istnieje od około 11 lat. Jednak w tym czasie jego wartość eksplodowała, dodając milion procent i przewyższając wszystkie inne aktywa w ostatniej dekadzie.

Ogólny rachunek inwestycyjny służy do wypłaty roszczeń naliczonych przez ubezpieczających.

„Inwestując w Bitcoin, MassMutual skutecznie zasygnalizował, że Bitcoin jest uważany za bezpieczny i wystarczająco płynny, aby największe, najbardziej konserwatywne instytucje na świecie mogły dokonać alokacji”.

Jako BTCManager zgłoszone, wiadomość nadciąga po piętach Fidelity Digital, umożliwiając klientom z kontem BlockFi, w tym górnikom, pożyczanie gotówki pod BTC jako zabezpieczenie.